+972(0)9 894 94 10
+972(0)54 4529 805
+972(0)9 894 73 53
 
 
מעל 20 שנות פעילות
מעל מיליארד $ גיוסים
אתכם עד להצלחה
 
 
*שם מלא:
*טלפון:
*דוא"ל:
קטגורית שירות מבוקשת:
לקוח:
תיאור קצר:
מעוניין לקבל עדכונים והצעות במייל
 
 
זיכויים במס
החזרי מס על הפקדה לקרן השתלמות

קרן השתלמות היא תכנית חיסכון לשש שנים המיועדת לעצמאים ולשכירים. לקרן השתלמות יתרון על פני תכנית חיסכון אחרות: ההפקדות לקרן השתלמות, כמו גם הרווחים והריבית שנצברו זוכות לפטור מלא ממס - למרות שהן מגיעות בסופו של דבר לכיסו של המפקיד. את הסכום שהצטבר בכל קרן השתלמות ניתן למשוך גם אחרי שלוש שנים, וזאת בתנאי שהמפקיד הגיע לגיל הפרישה או שברצונו לממן השתלמות מקצועית עם הכספים שצבר. קרן השתלמות היא האפיק היחיד שאינו לטווח ארוך המעניק פטור ממס הכנסה.

בקרן השתלמות לשכירים, מפקידים השכיר והמעסיק 10% משכר העובד לקרן השתלמות, כאשר העובד מפריש 2.5% משכרו והמעסיק 7.5%. היתרונות של קרן השתלמות אינם שמורים לשכירים בלבד: גם עצמאים יכולים לפתוח קרן השתלמות ולהפקיד בה כספים על מנת ליהנות מפטור זה ממס הכנסה. פקודת מס הכנסה קובעת כי עצמאי שמרוויח עד 224,000 שקלים בשנה יכול להפקיד לקרן השתלמות לעצמאים סכום של עד 4.5% ממשכורתו. במקרה זה, העצמאי הוא היחיד שמפקיד סכומים לקרן, שאותם הוא מנכה משכרו, אך גם הוא לא יידרש לתשלום מס עבור הסכום שהצטבר - בתוספת ריבית ורווחים שנצברו - בבואו למשוך אותו כעבור שש שנים. בדומה לקרנות השתלמות לעובדים, גם את כספי קרנות ההשתלמות לעצמאים ניתן למשוך בתוך שלוש שנים, עם הגיע בעל הקרן לגיל פרישה או במקרה שהכספים מיועדים למימון השתלמות מקצועית.

החזר מס הוא יתרון נוסף שלק ניכר מהשכירים והעצמאים המחזיקים בקרנות כאלה זכאים, בנוסף לפטור ממס הכנסה, גם לזיכויי מס שנתיים - וזאת בהתחשב ברמת ההכנסה שלהם.
 
כל הזכויות שמורות MTF. ©2021
Created by RightClick